Personal


Monica Jones, kyrkoherde

Tel: 0248-736 52
monica.jones@svenskakyrkan.se

 

 



Tomas Jansson, komminister

Carl Johan Rudman, komminister

Theresia Palm, gudstjänstledare

Lars Zetterqvist, kamrer

Carina Ermesjö, kyrkobokföringsassistent

Roland Eriksson, förvaltningshandläggare

Tel: 0248-736 54
roland.eriksson@svenskakyrkan.se

 

 

 

 



Aina Björ, samordnare

Tel: 0248-736 58
aina.bjor@svenskakyrkan.se



Göran Swahn, fastigheter

Tel: 0248-736 56
goran.swahn@svenskakyrkan.se

 

 



Helena Johansson, kyrkogårdsadministration

Tel: 0248-736 60
helena.a.johansson@svenskakyrkan.se

 

 

 



Thomas Hillrings, vik arbetande förman

Lars Pettersson, kyrkvaktare

Marianne Eriksson, kyrkvaktare


Tel: 0248 - 736 68
marianne.k.eriksson@svenskakyrkan.se



 



Sanny Ollas, kyrkvaktare

Walters Susanne Edénius, kyrkvaktare

Hans Wallner, kyrkvaktmästare

Helene Blanck, lokalvårdare

Ewa Hall Aldegren, diakon

Lotta Haglund, diakoniassistent

Marie Stam, diakoniassistent

Tel: 0248-736 91
marie.stam@svenskakyrkan.se



Eva Holst, diakoniassistent (Diakoni, samtal och andlig vägledning)

Tel: 0248-736 92
eva.holst@svenskakyrkan.se
 



Erik Tinnis, organist

Tel: 0248-736 75
erik.tinnis@svenskakyrkan.se



 



Margareta Ståhl Smideman, kantor

Ulla Eriksson, kyrkomusiker

Andreas Forsberg, kantor

Börjar hos oss 2018-07-01
Tel: 0248-

andreas.forsberg@svenskakyrkan.se



Ullis Peres, fritidsledare

Anna-Karin Kallin, församlingspedagog

Anna Florsjö, församlingsassistent

Tel: 0248-736 82
anna.florsjo@svenskakyrkan.se

 

 

 

 



Sylvia Dalgren, fritidsledare

Tel: 0248-736 86
sylvia.dalgren@svenskakyrkan.se

 

 

 



Jon Gustafsson, kyrkovaktmästare och fritidsledare

Katharina Lindberg Hemmilä, Församlingshemsvärdinna

Henrik Berg, musiker

• Visa all personal





• Bingsjö


• Boda


• Ore


• Rättvik